Vstup pro přihlášené organizace

Ročník 2019

Sedmý ročník odstartoval na konferenci AVPO 24. května 2019.  Slavnostní večer v Malostranské besedě proběhl 14. ledna 2020 a byl uspořádála ho společně Asociace veřejně prospěšných organizací ČR (AVPO ČR) a Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS).

Během slavnostního večera převzaly prestižní titul a tradiční trofej ve tvaru hranolu z optického skla neziskové organizace ve čtyřech kategoriích (malá, střední a velká organizace, Cena veřejnosti). Vedle tradičních cen v jednotlivých kategoriích se vůbec poprvé předávala také trofej Zlatý banán za nejlepší příběh roku držitelů Značky spolehlivosti (AVPO ČR).

Výsledky Neziskovky roku 2019

Kategorie Malá neziskovka 

 1. místo Tělocvičná jednota Sokol Milovice
 2. místo Mandeleo
 3. místoSpolek Pod Studencem

Kategorie Střední neziskovka

 1. místo Na počátku, o.p.s.,
 2. místo Hospicová péče sv. Kleofáše, o.p.s,
 3. místo MAS Šternbersko o.p.s.,

Kategorie Velká neziskovka

 1. místo Linka bezpečí z.s.
 2. místo ParaCENTRUM Fenix, z. s.,
 3. místo Charita Uherský Brod,

ostatní semifinalisté:

kategorie střední: Clementas Kolín, z.ú.Unie neslyšících Brno, z.s.

kategorie velká: MENS SANA, z.ú., Hospic sv. Jana N. Neumanna, o.p.s.

Už po druhé vydobyl si Cenu veřejnosti (2017, 2019) a srdce veřejnosti Hospic sv. Jana N. Neumanna, o.p.s. z Prachatic, který získal 522 hlasů. Celkem hlasovalo 2884 lidí.

Každá vítězná organizace si odnesla 20 000 Kč a věcné dary od partnerů a trofej. Cena veřejnosti obdržela speciální dřevěný soudek s jejich jménem od Plzeňského Prazdroje partnera Ceny veřejnosti. Všichni semifinalisté si odnesli věcné dary od partnerů. 

Zlatý banán za nejlepší příběh roku držitelů Značky spolehlivosti (AVPO ČR) získal ji spolek „Děti patří domů“, který se věnuje náhradní rodinné péči a rozvoji hostitelské péče. V rámci soutěže představil příběh svého dřívějšího klienta Lukáše, který jako dítě vyrůstal v dětském domově a díky včas poskytnuté podpoře a hostitelské péči našel zázemí, vystudoval, založil vlastní rodinu a dnes se sám podílí na práci organizace.

Děkujeme všem partnerům ocenění Neziskovka roku 2019:

 • Nadace ČEZ
 • Česká spořitelna
 • Plzeňský Prazdroj a. s.
 • Nadace Preciosa
 • Ottova tiskárna
 • Sanek ponte
 • 22 Hlav

Mediální partner ocenění byl Český rozhlas Radiožurnál.

Všem partnerům ocenění Neziskovka roku 2019 děkujeme za podporu.

Tisková zpráva z 15. 1. 2020 ke stažení.

Podívejte se na krátké video z večera, zachycující atmosféru.

1 2 3 4 5 6 7 8

Neziskovku roku podporují

Nadace ČEZ

Nadace ČEZ

„Vážím si, že prostřednictvím Neziskovky roku se oceňují organizace, které transparentně hospodaří a příkladně splňují všechny své povinnosti.  Právě v neziskovém sektoru je velmi důležité se o své zkušenosti podělit a předávat cenné rady a dobrou praxi ostatním.”

 

Mgr. Michaela Ziková, MBA, Ředitelka Nadace ČEZ

 

Česká spořitelna

Česká spořitelna

“Česká spořitelna dlouhodobě podporuje neziskový sektor v České republice a je klíčovým bankovním partnerem mnoha neziskových organizací. Proto je nám ctí být také partnerem projektu Neziskovka roku, který vnímáme jako prestižní ocenění pro dlouhodobě výborně fungující organizace.” 

Pavel Kváš
manažer útvaru Veřejný a neziskový sektor, Česká spořitelna, a.s.

Nadace Preciosa

Nadace Preciosa

Trofeje Preciosa jsou symbolem úspěchu… I letos obdrží nejvýše oceněné neziskovky nádherné prizmy, které darovala Nadace Preciosa.

„Jsme věrní a pokorní ke krajině, z níž pocházíme. Proto nezapomínáme na odpovědnost vůči lidem a regionu a snažíme se jim vracet maximum toho, co nám nabízí.“

 

 

 

 

OTTOVA TISKÁRNA, spol. s r.o.

OTTOVA TISKÁRNA, spol. s r.o.

Od firmy Ottova tiskárna jsme obdrželi darem krásné papírové tašky s potiskem Neziskovka roku, ve kterých obdrželi organizace dárky od partnerů ocenění Neziskovka roku.

22HLAV

22HLAV

S firmou 22Hlav dlohodobě spolupracujeme na hodnocení organizací a vytváření zpětné vazby a rozvoji ocenění Neziskovka roku.

Univerzita Karlova

Univerzita Karlova

Univerzita Karlova je jedna z nejstarších evropských univerzit. V roce 2021 uzavřela UK s NROS memorandum o spolupráci. Od počátku spolupracují na metodice organizačního řízení Neziskovky roku.

Facebook