Vstup pro přihlášené organizace

Ročník 2017

Pátý ročník ocenění Neziskovka roku byl otevřen v červnu. Slavnostní vyhlášení nejlépe řízených neziskovek proběhlo 27. listopadu 2017 v Divadle Archa.

Všechny vítězné organizace získaly unikátní trofej a finanční příspěvek ve výši 20 000 korun na svoji činnost; vítěz Ceny veřejnosti obdržel navíc poukaz na pobyt ve Vile Čerych v České Skalici.

KATEGORIE MALÁ NEZISKOVKA

Titul Malá neziskovka obdržela organizace Celé Česko čte dětem o.p.s. se sídlem v Ostravě.

Na 2. místě v této kategorii se umístil Český svaz chovatelů, z.s., Základní organizace Mikulášovice  a 3. místo získal KAMARÁDI, spolek.

KATEGORIE STŘEDNÍ NEZISKOVKA

Titul Střední neziskovka si odnesl Domácí hospic Vysočina, o.p.s., z Nového Města na Moravě.

Na 2. místě v této kategorii se umístilo Terapeutické centrum Modré dveře, z.ú.  a 3. místo získala organizace ParaCENTRUM Fenix, z. s.

KATEGORIE VELKÁ NEZISKOVKA 

Titul Velká neziskovka získala organizace ACORUS, z.ú., z Prahy.

Na 2. místě v této kategorii se umístila organizace IQ Roma servis, z.s. a 3. místo získala organizace Green Doors z.ú.

KATEGORIE CENA VEŘEJNOSTI

Cenu veřejnosti a srdce veřejnosti si v 5. ročníku ocenění vydobyl Hospic sv. Jana N. Neumanna z Prachatic, který získal 2 697 hlasů. Celkem hlasovalo 6 911 lidí.

Děkujeme všem partnerům ocenění Neziskovka roku 2017:

  • Skupina ČEZ – hlavní partner
  • Česká spořitelna
  • Plzeňský Prazdroj a. s.
  • Nadace Preciosa
  • Nadace Neziskovky.cz.

Mediálními partnery ocenění byly Česká televize, Deník Právo a Český rozhlas Radiožurnál.

Všem partnerům ocenění Neziskovka roku 2017 děkujeme za podporu.

 

Tisková zpráva z 28. 11. 2017 ke stažení

Přehled finalistů najdete zde

Fotografie ze slavnostního večera pořídil pro Nadaci rozvoje občanské společnosti fotograf Jakub Hrab.

 

1 2 3 4 5 6

Neziskovku roku podporují

Nadace ČEZ

Nadace ČEZ

„Vážím si, že prostřednictvím Neziskovky roku se oceňují organizace, které transparentně hospodaří a příkladně splňují všechny své povinnosti.  Právě v neziskovém sektoru je velmi důležité se o své zkušenosti podělit a předávat cenné rady a dobrou praxi ostatním.”

 

Mgr. Michaela Ziková, MBA, Ředitelka Nadace ČEZ

 

Česká spořitelna

Česká spořitelna

“Česká spořitelna dlouhodobě podporuje neziskový sektor v České republice a je klíčovým bankovním partnerem mnoha neziskových organizací. Proto je nám ctí být také partnerem projektu Neziskovka roku, který vnímáme jako prestižní ocenění pro dlouhodobě výborně fungující organizace.” 

Pavel Kváš
manažer útvaru Veřejný a neziskový sektor, Česká spořitelna, a.s.

Deloitte

Deloitte

„Deloitte je hrdým partnerem Nadace rozvoje občanské společnosti. Podporu ocenění Neziskovka roku 2021 chápeme jako možnost, jak dále zviditelnit klíčové hodnoty, cíle a poslání, které jednotlivé neziskové organizace svou činností zastřešují. Vážíme si všech, kteří se rozhodnou pomáhat druhým, zejména pokud jde o podporu tak jedinečných věcí, jako jsou ochrana lidských práv, demokracie, zdraví či podpora vzdělávání.“


Diana Rádl Rogerová, řídící partnerka Deloitte Česká republika

Nadace Preciosa

Nadace Preciosa

Trofeje Preciosa jsou symbolem úspěchu… I letos obdrží nejvýše oceněné neziskovky nádherné prizmy, které darovala Nadace Preciosa.

„Jsme věrní a pokorní ke krajině, z níž pocházíme. Proto nezapomínáme na odpovědnost vůči lidem a regionu a snažíme se jim vracet maximum toho, co nám nabízí.“

 

 

 

 

OTTOVA TISKÁRNA, spol. s r.o.

OTTOVA TISKÁRNA, spol. s r.o.

Od firmy Ottova tiskárna jsme obdrželi darem krásné papírové tašky s potiskem Neziskovka roku, ve kterých obdrželi organizace dárky od partnerů ocenění Neziskovka roku.

SANEK Ponte, z. s.

SANEK Ponte, z. s.

V SANEK Ponte pomáhají neziskovým a příspěvkovým organizacím propojit břehy lidskosti a profesionálního managementu. Zakladatele, ředitele a další vedoucí pracovníky učí používat adekvátní a osvědčené manažerské nástroje pro řízení organizací, služeb a vedení lidí.

„Pro projekt „Neziskovka roku“ bije srdce SANEK Ponte od jejího vzniku. V roli auditora kategorie “velké organizace”, je nám velkým potěšením být u toho a vidět, jak organizace rostou, inspirují se a nebojí se nových myšlenek. Vzájemný dialog je pro nás obohacující a můžeme z něj čerpat i v další práci. Nejlepším oceněním tak je odvaha organizací jít do věcí naplno, nebát se si říct o zpětnou vazbu a odbornou pomoc.”

Mgr. et Mgr. Kateřina Brunclíková, DiS.                                                                                                                    ředitelka organizace

22HLAV

22HLAV

S firmou 22Hlav dlohodobě spolupracujeme na hodnocení organizací a vytváření zpětné vazby a rozvoji ocenění Neziskovka roku.

Facebook