Cena veřejnosti
HLASUJTE

Vstup pro přihlášené organizace

Cena veřejnosti

Od 1. října do 31. října 2015 se mohl každý zapojit do rozhodování o vítězi Ceny veřejnosti v ocenění Neziskovka roku 2015. Cena veřejnosti je udělována za podpory Nadace Karla Janečka, která také dává k dispozici systém hlasování Demokracie 2.1 využívající volby s více hlasy. Konečného vítěze Ceny veřejnosti i dalších třech kategorií ocenění Neziskovka roku 2015 představila Nadace rozvoje občanské společnosti v úterý 3. listopadu 2015 během slavnostního ceremoniálu v Senátu Parlamentu České republiky.

Do projektu se v letošním roce přihlásilo 115 neziskových organizací. Registrace probíhala formou vyplnění náročného sebehodnotícího dotazníku zaměřujícího se management a finanční řízení neziskových organizací. V průběhu léta jsme na facebookovém profilu Neziskovky roku představili předmět zájmu mnohých z nich. Jen 15 organizací (pět v každé ze tří kategorií oceňující malé, střední a velké neziskové organizace) postoupily do semifinále:

Alternativa 50+, o.p.s. • Asistence, o.p.s. • Borůvka Praha o.p.s. • Brandýský Matýsek, o.s. • Dětské krizové centrum, z.ú. • Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové spolupráce • EDUin, o.p.s. • Klub vozíčkářů Petýrkova, o.p.s. • proFem o.p.s. • Raná péče EDA, o.p.s. • Ratolest Brno, o.s. • Rodiče a děti Kadaně, o.s. • Sdružení Linka bezpečí • Spolek přátel hradu Lukova • Tamtamy o.p.s.

V Ceně veřejnosti měl každý možnost vybrat si své tři favority se sobě blízkými předměty zájmu a dát jim svůj hlas. Kromě originálních ilustračních obrázků Jana Žaloudka z kreativní skupiny Družina bylo možné během hlasování zhlédnout také krátká videa, která si semifinalisté pro svou prezentaci sami připravili.

V Neziskovce roku 2015 získalo Cenu veřejnosti Sdružení Linka bezpečí.

Neziskovku roku podporují

Skupina ČEZ - hlavní partner

Skupina ČEZ - hlavní partner

V naší zemi je řada lidí v neziskovém sektoru, kteří dlouhodobě odvádí vynikající profesionální práci. A řada nestátní neziskových organizací, které jsou vedeny transparentně a příkladně. Těší nás, že můžeme podpořit iniciativu, která tyto organizace ocení a jako příklad je předloží české společnosti.

Mgr. Michaela Ziková, MBA
Ředitelka Nadace ČEZ a manažerka útvaru marketing ČEZ, a. s.
Česká spořitelna

Česká spořitelna

Česká spořitelna coby nejstarší banka na trhu již přes 191 let napomáhá rozvoji naší společnosti. Společenská odpovědnost je součástí naší DNA. Veškeré aktivity v této oblasti vystihuje motto "Pomáháme dobrým věcem". A právě podpora projektu Neziskovka roku pomáhá naplňovat tuto myšlenku.

Pavel Kváš
manažer útvaru Veřejný a neziskový sektor, Česká spořitelna, a.s.

Plzeňský Prazdroj a. s.

Plzeňský Prazdroj a. s.

„Společenská odpovědnost je pro nás v Plzeňském Prazdroji v srdci našeho podnikání. Každý rok se proto pomocí našich regionálních grantových programů zapojujeme i do rozvoje neziskového sektoru. Profesionalizace neziskovek je společným cílem, který sdílíme s Nadací rozvoje občanské společnosti. Je nám tedy ctí, že se můžeme v letošním roce podílet na ocenění těch nejlepších neziskových organizací roku 2017 a pomoci jim tak v dalším rozvoji.“

Monika Matyáštíková

Public Affairs & CSR Manager CZ/SK Plzeňský Prazdroj a. s. 

Nadace Preciosa

Nadace Preciosa

Trofeje Preciosa jsou symbolem úspěchu… I letos obdrží nejvýše oceněné neziskovky nádherné prizmy, které darovala Nadace Preciosa.

„Jsme věrní a pokorní ke krajině, z níž pocházíme. Proto nezapomínáme na odpovědnost vůči lidem a regionu a snažíme se jim vracet maximum toho, co nám nabízí.“

 

 

 

 

Český rozhlas Radiožurnál

Český rozhlas Radiožurnál

Mediální partner -  Nejrychlejší zpravodajství z domova i ze světa: politika, ekonomika, kultura a sport. Rozhovory s osobnostmi. Zajímavosti a aktuality.

Facebook