Vstup pro přihlášené organizace

Cena veřejnosti

Od 1. října do 31. října 2015 se mohl každý zapojit do rozhodování o vítězi Ceny veřejnosti v ocenění Neziskovka roku 2015. Cena veřejnosti je udělována za podpory Nadace Karla Janečka, která také dává k dispozici systém hlasování Demokracie 2.1 využívající volby s více hlasy. Konečného vítěze Ceny veřejnosti i dalších třech kategorií ocenění Neziskovka roku 2015 představila Nadace rozvoje občanské společnosti v úterý 3. listopadu 2015 během slavnostního ceremoniálu v Senátu Parlamentu České republiky.

Do projektu se v letošním roce přihlásilo 115 neziskových organizací. Registrace probíhala formou vyplnění náročného sebehodnotícího dotazníku zaměřujícího se management a finanční řízení neziskových organizací. V průběhu léta jsme na facebookovém profilu Neziskovky roku představili předmět zájmu mnohých z nich. Jen 15 organizací (pět v každé ze tří kategorií oceňující malé, střední a velké neziskové organizace) postoupily do semifinále:

Alternativa 50+, o.p.s. • Asistence, o.p.s. • Borůvka Praha o.p.s. • Brandýský Matýsek, o.s. • Dětské krizové centrum, z.ú. • Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové spolupráce • EDUin, o.p.s. • Klub vozíčkářů Petýrkova, o.p.s. • proFem o.p.s. • Raná péče EDA, o.p.s. • Ratolest Brno, o.s. • Rodiče a děti Kadaně, o.s. • Sdružení Linka bezpečí • Spolek přátel hradu Lukova • Tamtamy o.p.s.

V Ceně veřejnosti měl každý možnost vybrat si své tři favority se sobě blízkými předměty zájmu a dát jim svůj hlas. Kromě originálních ilustračních obrázků Jana Žaloudka z kreativní skupiny Družina bylo možné během hlasování zhlédnout také krátká videa, která si semifinalisté pro svou prezentaci sami připravili.

V Neziskovce roku 2015 získalo Cenu veřejnosti Sdružení Linka bezpečí.

Neziskovku roku podporují

Nadace ČEZ

Nadace ČEZ

„V naší zemi je řada lidí v neziskovém sektoru, kteří dlouhodobě odvádí vynikající profesionální práci. A řada nestátní neziskových organizací, které jsou vedeny transparentně a příkladně. Těší nás, že můžeme podpořit novou iniciativu, která tyto organizace ocení a jako příklad je předloží české společnosti.“

 

Mgr. Michaela Ziková, MBA
Ředitelka Nadace ČEZ a manažerka útvaru marketing ČEZ, a. s

 

Česká spořitelna

Česká spořitelna

Česká spořitelna coby nejstarší banka na trhu již přes 191 let napomáhá rozvoji naší společnosti. Společenská odpovědnost je součástí naší DNA. Veškeré aktivity v této oblasti vystihuje motto "Pomáháme dobrým věcem". A právě podpora projektu Neziskovka roku pomáhá naplňovat tuto myšlenku.

Pavel Kváš
manažer útvaru Veřejný a neziskový sektor, Česká spořitelna, a.s.

Plzeňský Prazdroj a. s.

Plzeňský Prazdroj a. s.

„Společenská odpovědnost je pro nás v Plzeňském Prazdroji v srdci našeho podnikání. Každý rok se proto pomocí našich regionálních grantových programů zapojujeme i do rozvoje neziskového sektoru. Profesionalizace neziskovek je společným cílem, který sdílíme s Nadací rozvoje občanské společnosti. Je nám tedy ctí, že se můžeme v letošním roce podílet na ocenění těch nejlepších neziskových organizací roku 2017 a pomoci jim tak v dalším rozvoji.“

Monika Matyáštíková

Public Affairs & CSR Manager CZ/SK Plzeňský Prazdroj a. s. 

Nadace Preciosa

Nadace Preciosa

Trofeje Preciosa jsou symbolem úspěchu… I letos obdrží nejvýše oceněné neziskovky nádherné prizmy, které darovala Nadace Preciosa.

„Jsme věrní a pokorní ke krajině, z níž pocházíme. Proto nezapomínáme na odpovědnost vůči lidem a regionu a snažíme se jim vracet maximum toho, co nám nabízí.“

 

 

 

 

Český rozhlas Radiožurnál

Český rozhlas Radiožurnál

Mediální partner -  Nejrychlejší zpravodajství z domova i ze světa: politika, ekonomika, kultura a sport. Rozhovory s osobnostmi. Zajímavosti a aktuality.

Facebook