Vstup pro přihlášené organizace

Cena veřejnosti

Od 1. října do 31. října 2015 se mohl každý zapojit do rozhodování o vítězi Ceny veřejnosti v ocenění Neziskovka roku 2015. Cena veřejnosti je udělována za podpory Nadace Karla Janečka, která také dává k dispozici systém hlasování Demokracie 2.1 využívající volby s více hlasy. Konečného vítěze Ceny veřejnosti i dalších třech kategorií ocenění Neziskovka roku 2015 představila Nadace rozvoje občanské společnosti v úterý 3. listopadu 2015 během slavnostního ceremoniálu v Senátu Parlamentu České republiky.

Do projektu se v letošním roce přihlásilo 115 neziskových organizací. Registrace probíhala formou vyplnění náročného sebehodnotícího dotazníku zaměřujícího se management a finanční řízení neziskových organizací. V průběhu léta jsme na facebookovém profilu Neziskovky roku představili předmět zájmu mnohých z nich. Jen 15 organizací (pět v každé ze tří kategorií oceňující malé, střední a velké neziskové organizace) postoupily do semifinále:

Alternativa 50+, o.p.s. • Asistence, o.p.s. • Borůvka Praha o.p.s. • Brandýský Matýsek, o.s. • Dětské krizové centrum, z.ú. • Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové spolupráce • EDUin, o.p.s. • Klub vozíčkářů Petýrkova, o.p.s. • proFem o.p.s. • Raná péče EDA, o.p.s. • Ratolest Brno, o.s. • Rodiče a děti Kadaně, o.s. • Sdružení Linka bezpečí • Spolek přátel hradu Lukova • Tamtamy o.p.s.

V Ceně veřejnosti měl každý možnost vybrat si své tři favority se sobě blízkými předměty zájmu a dát jim svůj hlas. Kromě originálních ilustračních obrázků Jana Žaloudka z kreativní skupiny Družina bylo možné během hlasování zhlédnout také krátká videa, která si semifinalisté pro svou prezentaci sami připravili.

V Neziskovce roku 2015 získalo Cenu veřejnosti Sdružení Linka bezpečí.

Neziskovku roku podporují

Nadace ČEZ

Nadace ČEZ

„Vážím si, že prostřednictvím Neziskovky roku se oceňují organizace, které transparentně hospodaří a příkladně splňují všechny své povinnosti.  Právě v neziskovém sektoru je velmi důležité se o své zkušenosti podělit a předávat cenné rady a dobrou praxi ostatním.”

 

Mgr. Michaela Ziková, MBA, Ředitelka Nadace ČEZ

 

Česká spořitelna

Česká spořitelna

“Česká spořitelna dlouhodobě podporuje neziskový sektor v České republice a je klíčovým bankovním partnerem mnoha neziskových organizací. Proto je nám ctí být také partnerem projektu Neziskovka roku, který vnímáme jako prestižní ocenění pro dlouhodobě výborně fungující organizace.” 

Pavel Kváš
manažer útvaru Veřejný a neziskový sektor, Česká spořitelna, a.s.

Plzeňský Prazdroj a. s.

Plzeňský Prazdroj a. s.

„V Plzeňském Prazdroji dlouhodobě podporujeme neziskový sektor, ať už finančně prostřednictvím našich grantových programů nebo formou  expertního dobrovolnictví v jejich dalším vzdělávání. Silný neziskový sektor je jedním z pilířů zdravé demokratické společnosti. Mám velkou radost z toho, že můžeme být partnerem tohoto ocenění  a  společně oslavit práci neziskového sektoru a poděkovat tak neziskovkám za jejich inspirativní práci."

Tereza Kamal,

specialistka firemní odpovědnosti, Plzeňský Prazdroj

Nadace Preciosa

Nadace Preciosa

Trofeje Preciosa jsou symbolem úspěchu… I letos obdrží nejvýše oceněné neziskovky nádherné prizmy, které darovala Nadace Preciosa.

„Jsme věrní a pokorní ke krajině, z níž pocházíme. Proto nezapomínáme na odpovědnost vůči lidem a regionu a snažíme se jim vracet maximum toho, co nám nabízí.“

 

 

 

 

Český rozhlas Radiožurnál

Český rozhlas Radiožurnál

Mediální partner -  Nejrychlejší zpravodajství z domova i ze světa: politika, ekonomika, kultura a sport. Rozhovory s osobnostmi. Zajímavosti a aktuality.

OTTOVA TISKÁRNA, spol. s r.o.

OTTOVA TISKÁRNA, spol. s r.o.

Od firmy Ottova tiskárna jsme obdrželi darem krásné papírové tašky s potiskem Neziskovka roku, ve kterých obdrželi organizace dárky od partnerů ocenění Neziskovka roku.

Facebook