Vstup pro přihlášené organizace

Spuštěno hlasování v Ceně veřejnosti

I váš hlas může rozhodnout o tom, která nezisková organizace získá prestižní ocenění Cena veřejnosti Neziskovky roku. Nově budou dva měsíce od 22. října na to, aby kdokoliv mohl podpořit tu „svoji“ neziskovku. Hlasovat lze až do 22. prosince 2019 prostřednictvím webových stránek ZDE. Pro zaslání hlasu do Ceny veřejnosti lze vybírat z organizací ze všech tří kategorií, které prošly náročným výběrem a patří mezi nejlépe řízené neziskovky u nás, jejich velikost není v tomto případě rozhodující.

Prestižní ocenění Neziskovka roku 2019 obdrželo záštitu zmocněnkyně vlády pro lidská práva, paní Heleny Válkové, která se bude i závěrečného udílení cen účastnit.

„S potěšením jsem přijala záštitu nad tímto oceněním. Neziskové organizace mají nezastupitelnou úlohu v naší společnosti. I když škála jejich činnosti je široká, mají neziskovky jedno společné, a sice velké nadšení pro věc. Zajišťují ohromné spektrum služeb a já jsem přesvědčená, že za to by jim měl být navrácen význam, respekt i důstojnost, který jim vždy příslušel a přísluší. A veřejnosti se tady naskýtá výborná příležitost k tomuto úsilí přispět tím, že se zapojí do právě probíhajícího hlasování o Ceně veřejnosti pro Neziskovku roku. Já svůj hlas rozhodně pošlu,“ doplňuje Helena Válková.

Slavnostní večer naplánovaný na 14. ledna 2020 do pražské Malostranské besedy bude poprvé v režii dvou organizací. Tradičně Nadace rozvoje občanské společnosti bude udělovat ocenění nejlepším neziskovkám roku a to už po sedmé v pořadí, letos nově i Asociace veřejně prospěšných organizací ČR, která premiérově udělí cenu Zlatý banán neziskovkám držícím Značku spolehlivosti.

Večerem komponovaným ve stylu předávání filmových Oscarů provede Marie Doležalová.

Ředitelka Nadace rozvoje občanské společnosti Jana Vožechová, která již 7. ročník soutěže pořádá, doplňuje: „Máme velkou radost, že organizujeme už sedmý ročník. A ještě větší z toho, že se nám daří držet zájem neziskových organizací s touhou se  více profesionalizovat a zdokonalovat ve svých činnostech.“

Společně s NROS nám jde o to, aby  lidé měli k dispozici jednoduché nástroje pro ověření důvěryhodnosti neziskových organizací a mohli je bez obav podpořit. Společný slavnostní večer není jen o vítězích, ale o poděkování a oslavě práce mnoha neziskových organizací, které pro naši společnost dělají spoustu užitečné práce.“, pokračuje Marek Šedivý, prezident Asociace veřejně prospěšných organizací ČR.

Hlas jedné ze třinácti neziskovek můžete poslat od 22. října do 22. prosince 2019 prostřednictvím  webových stránek www.neziskovkaroku.cz. Pro snazší orientaci a výběr tu má každá organizace svůj profil přibližující její činnost, včetně krátkého videa.

Neziskovku roku podporují

Nadace ČEZ

Nadace ČEZ

„V naší zemi je řada lidí v neziskovém sektoru, kteří dlouhodobě odvádí vynikající profesionální práci. A řada nestátní neziskových organizací, které jsou vedeny transparentně a příkladně. Těší nás, že můžeme podpořit novou iniciativu, která tyto organizace ocení a jako příklad je předloží české společnosti.“

 

Mgr. Michaela Ziková, MBA
Ředitelka Nadace ČEZ a manažerka útvaru marketing ČEZ, a. s

 

Česká spořitelna

Česká spořitelna

Česká spořitelna coby nejstarší banka na trhu již přes 191 let napomáhá rozvoji naší společnosti. Společenská odpovědnost je součástí naší DNA. Veškeré aktivity v této oblasti vystihuje motto "Pomáháme dobrým věcem". A právě podpora projektu Neziskovka roku pomáhá naplňovat tuto myšlenku.

Pavel Kváš
manažer útvaru Veřejný a neziskový sektor, Česká spořitelna, a.s.

Plzeňský Prazdroj a. s.

Plzeňský Prazdroj a. s.

„Společenská odpovědnost je pro nás v Plzeňském Prazdroji v srdci našeho podnikání. Každý rok se proto pomocí našich regionálních grantových programů zapojujeme i do rozvoje neziskového sektoru. Profesionalizace neziskovek je společným cílem, který sdílíme s Nadací rozvoje občanské společnosti. Je nám tedy ctí, že se můžeme v letošním roce podílet na ocenění těch nejlepších neziskových organizací roku 2017 a pomoci jim tak v dalším rozvoji.“

Monika Matyáštíková

Public Affairs & CSR Manager CZ/SK Plzeňský Prazdroj a. s. 

Nadace Preciosa

Nadace Preciosa

Trofeje Preciosa jsou symbolem úspěchu… I letos obdrží nejvýše oceněné neziskovky nádherné prizmy, které darovala Nadace Preciosa.

„Jsme věrní a pokorní ke krajině, z níž pocházíme. Proto nezapomínáme na odpovědnost vůči lidem a regionu a snažíme se jim vracet maximum toho, co nám nabízí.“

 

 

 

 

Český rozhlas Radiožurnál

Český rozhlas Radiožurnál

Mediální partner -  Nejrychlejší zpravodajství z domova i ze světa: politika, ekonomika, kultura a sport. Rozhovory s osobnostmi. Zajímavosti a aktuality.

Facebook