Vstup pro přihlášené organizace

Spuštěno hlasování v Ceně veřejnosti

I váš hlas může rozhodnout o tom, která nezisková organizace získá prestižní ocenění Cena veřejnosti Neziskovky roku. Nově budou dva měsíce od 22. října na to, aby kdokoliv mohl podpořit tu „svoji“ neziskovku. Hlasovat lze až do 22. prosince 2019 prostřednictvím webových stránek ZDE. Pro zaslání hlasu do Ceny veřejnosti lze vybírat z organizací ze všech tří kategorií, které prošly náročným výběrem a patří mezi nejlépe řízené neziskovky u nás, jejich velikost není v tomto případě rozhodující.

Prestižní ocenění Neziskovka roku 2019 obdrželo záštitu zmocněnkyně vlády pro lidská práva, paní Heleny Válkové, která se bude i závěrečného udílení cen účastnit.

„S potěšením jsem přijala záštitu nad tímto oceněním. Neziskové organizace mají nezastupitelnou úlohu v naší společnosti. I když škála jejich činnosti je široká, mají neziskovky jedno společné, a sice velké nadšení pro věc. Zajišťují ohromné spektrum služeb a já jsem přesvědčená, že za to by jim měl být navrácen význam, respekt i důstojnost, který jim vždy příslušel a přísluší. A veřejnosti se tady naskýtá výborná příležitost k tomuto úsilí přispět tím, že se zapojí do právě probíhajícího hlasování o Ceně veřejnosti pro Neziskovku roku. Já svůj hlas rozhodně pošlu,“ doplňuje Helena Válková.

Slavnostní večer naplánovaný na 14. ledna 2020 do pražské Malostranské besedy bude poprvé v režii dvou organizací. Tradičně Nadace rozvoje občanské společnosti bude udělovat ocenění nejlepším neziskovkám roku a to už po sedmé v pořadí, letos nově i Asociace veřejně prospěšných organizací ČR, která premiérově udělí cenu Zlatý banán neziskovkám držícím Značku spolehlivosti.

Večerem komponovaným ve stylu předávání filmových Oscarů provede Marie Doležalová.

Ředitelka Nadace rozvoje občanské společnosti Jana Vožechová, která již 7. ročník soutěže pořádá, doplňuje: „Máme velkou radost, že organizujeme už sedmý ročník. A ještě větší z toho, že se nám daří držet zájem neziskových organizací s touhou se  více profesionalizovat a zdokonalovat ve svých činnostech.“

Společně s NROS nám jde o to, aby  lidé měli k dispozici jednoduché nástroje pro ověření důvěryhodnosti neziskových organizací a mohli je bez obav podpořit. Společný slavnostní večer není jen o vítězích, ale o poděkování a oslavě práce mnoha neziskových organizací, které pro naši společnost dělají spoustu užitečné práce.“, pokračuje Marek Šedivý, prezident Asociace veřejně prospěšných organizací ČR.

Hlas jedné ze třinácti neziskovek můžete poslat od 22. října do 22. prosince 2019 prostřednictvím  webových stránek www.neziskovkaroku.cz. Pro snazší orientaci a výběr tu má každá organizace svůj profil přibližující její činnost, včetně krátkého videa.

Neziskovku roku podporují

Nadace ČEZ

Nadace ČEZ

„Vážím si, že prostřednictvím Neziskovky roku se oceňují organizace, které transparentně hospodaří a příkladně splňují všechny své povinnosti.  Právě v neziskovém sektoru je velmi důležité se o své zkušenosti podělit a předávat cenné rady a dobrou praxi ostatním.”

 

Mgr. Michaela Ziková, MBA, Ředitelka Nadace ČEZ

 

Česká spořitelna

Česká spořitelna

“Česká spořitelna dlouhodobě podporuje neziskový sektor v České republice a je klíčovým bankovním partnerem mnoha neziskových organizací. Proto je nám ctí být také partnerem projektu Neziskovka roku, který vnímáme jako prestižní ocenění pro dlouhodobě výborně fungující organizace.” 

Pavel Kváš
manažer útvaru Veřejný a neziskový sektor, Česká spořitelna, a.s.

Nadace Preciosa

Nadace Preciosa

Trofeje Preciosa jsou symbolem úspěchu… I letos obdrží nejvýše oceněné neziskovky nádherné prizmy, které darovala Nadace Preciosa.

„Jsme věrní a pokorní ke krajině, z níž pocházíme. Proto nezapomínáme na odpovědnost vůči lidem a regionu a snažíme se jim vracet maximum toho, co nám nabízí.“

 

 

 

 

OTTOVA TISKÁRNA, spol. s r.o.

OTTOVA TISKÁRNA, spol. s r.o.

Od firmy Ottova tiskárna jsme obdrželi darem krásné papírové tašky s potiskem Neziskovka roku, ve kterých obdrželi organizace dárky od partnerů ocenění Neziskovka roku.

22HLAV

22HLAV

S firmou 22Hlav dlohodobě spolupracujeme na hodnocení organizací a vytváření zpětné vazby a rozvoji ocenění Neziskovka roku.

Univerzita Karlova

Univerzita Karlova

Univerzita Karlova je jedna z nejstarších evropských univerzit. V roce 2021 uzavřela UK s NROS memorandum o spolupráci. Od počátku spolupracují na metodice organizačního řízení Neziskovky roku.

Facebook