Váš hlas může rozhodnout o tom, která nezisková organizace získá prestižní ocenění Cena veřejnosti Neziskovky roku. Podpořte „svoji“ neziskovku do 12. ledna 2023 prostřednictvím webových stránek www.neziskovkaroku.cz.

Pro zaslání hlasu do Ceny veřejnosti lze vybírat z organizací, které prošly náročným výběrem a patří mezi semifinalisty aktuálního ročníku. Seznam naleznete níže anebo zde: https://www.neziskovkaroku.cz/zname-semifinalisty-neziskovky-roku-2022/ 

Vítěznou organizaci, která si získala obdiv a srdce veřejnosti, vyhlásíme na slavnostním večeru 18. ledna 2023, který bude moderovat Lucie Macháčková.

Ředitelka Nadace rozvoje občanské společnosti Taťána Plecháčková, která již 10. rokem toto ocenění pořádá, doplňuje:  ,,Zaměstnanci, klienti nebo jejich rodinní příslušníci a dárci mají nyní skvělou příležitost ocenit svým hlasem oblíbené organizace, které si zasloužily postup do semifinále. Často o vítězství v této kategorii rozhoduje i jediný hlas a je to do poslední chvíle velké napětí. Neziskovky v této kategorii prokazují zejména svoji schopnost oslovit širší veřejnost, zaujmout a prezentovat se v krátkém videu a to samo o sobě je těžká disciplína. Jsem sama zvědavá, která z nich si získá srdce i hlasy veřejnosti.,,

Hlas jedné ze patnácti neziskovek můžete poslat od 12. prosince 2022 do 12. ledna 2023 prostřednictvím  webových stránek www.neziskovkaroku.cz. Pro snazší orientaci a výběr tu má každá organizace svůj profil přibližující její činnost, včetně krátkého videa. 

Prestižní ocenění pro profesionálně vedené neziskové organizace uděluje Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) společně s partnery ve třech kategoriích – malá, střední a velká neziskovka.  Jde o skvělý způsob, jak zviditelnit nejlépe vedené neziskové organizace, představit je jako příklady dobré praxe a ukázat na kvalitu jejich práce. 

Důležitost kvalitního řízení vnímají i Nadační fond Škoda auto, Česká spořitelna a Nadace ČEZ a Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy, kteří dlouhodobě ocenění podporují.