Ceny Neziskovka roku 2020 získaly vybrané neziskové organizace Nadace rozvoje občanské společnosti.

Vítězem mezi malými neziskovkami se stal Český svaz chovatelů z Mikulášovic, v kategorii Velká neziskovka bodovala Charita Uherský Brod. V kategorii Střední neziskovka roku porota neudělila první tři místa, ocenila ale za dobrou práci semifinalisty oblastní charitu v Kutné hoře, centrum pro seniory Clementas Kolín nebo organizaci Zdislava Veselí, která poskytuje pečovatelské služby nebo denní stacionář.

Vůbec poprvé byla letos udělena také cena „Neziskový čin roku“. Z celkového množství 58 přihlášených činů vyhrála aplikace Nepanikař, prostřednictvím které mohou lidé s psychickými obtížemi vyhledat rychle potřebnou pomoc. 

Ocenění Neziskovka roku tradičně uděluje nadace NROS.„Neziskovky roku jsme letos vybírali již po osmé, tentokrát z celkového množství 38 přihlášených. Věřím, že finálním výběrem soutěž obhájila svou pověst nezávislého a prestižního ocenění pro nejlépe pracující neziskovky v České republice,“ uvedla ředitelka NROS Taťána Plecháčková. Současně vyzdvihla vítězný projekt v nové kategorii „Neziskový čin roku“, který organizátoři zařadili do soutěže mimojiné v reakci na probíhající pandemii COVIDU a její dopady do řady oblastí života. „Původně šlo o mobilní aplikaci, která jako první v ČR pomáhala lidem s duševním onemocněním, dnes funguje v devíti světových jazycích a pomáhá uživatelům z 151 zemí světa. Jen v ČR zachránila minimálně 100 životů,“ uvádí autorka Veronika Kamenská.